Tarih :13.11.2016
Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü (CBS) Sempozyumu--

 Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü (CBS) 24-25 Kasım 2016 tarihinde, teknik ve bilimsel oturumlar ve paneller eşliğinde İstanbul`da kutlanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ‘Bugünü anlamak, geleceği paylaşmak` teması ile gerçekleştirilecek etkinliğe, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum örgütleri, özel sektör, Balkan Ülkeleri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden akademisyenlerin, yöneticilerin ve uzmanların katılacağını belirtti.

Sempozyumda, başta yerel yöneticiler olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarının coğrafi bilgi teknolojilerini daha efektif kullanmalarını sağlamak üzere Kent Bilgi Sistemleri, İklim Değişiklikleri, Çevre Yönetiminde CBS kullanımı, Doğal Afet Yönetimi ve Aft Risklerinin Azaltılmasında CBS Kullanımı, Akıllı Kentler, Bulut Bilişim ve CBS Teknolojileri ile ilgili konu başlıklarında ülkemiz ve dünyadaki son gelişmelerin yer alacağı teknik ve bilimsel oturumlar, paneller ve özel sunumlar eşliğinde bütün katılımcıların aydınlatılması hedeflenmektedir.

Katılımın ücretsiz olup bildiri, poster sunumu, stant kurulumu ve kayıtlar ile ilgili bilgiler www.cbsgunu.org.tr adresinden duyurulacaktır.

Kaynak:https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/aof-duyurular/dunya-cografi-bilgi-sistemleri-gunu-cbs-sempozyumu-1478766218
 

Etiketler: Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü (CBS) Sempozyumu -