Tarih :27.02.2016
(BAP)Dört yıllık fakültede okuyorum, önlisans diploması almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?--

 Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri lisans bölümü öğrencilerinden, ilk dört yarıyılından en az 120 AKTS kredilik ders alarak, başarılı olan, FF, YZ ve DZ notu olmayan, Genel Not Orta-laması en az 2,00 olan ve diğer yükümlülüklerini yerine getirenler,bölümden kaydını sildirmek koşuluyla önlisans diploması alabilirler.

Sınav sonuçlarının açıklandıktan sonra, Batı Avrupa Bürosuna/Batı Avrupa Programları Koordinatörlüğü’ne , "kaydınızın silinerek önlisans diploması düzenlenmesi isteğini açıkça belirten" imzalı, adresli dilekçenizi ve öğrenci kimlik kartınızı  göndermeniz veya bizzat başvurmanız gerekmektedir.

Başvuru dilekçeniz ve öğrenci kimlik kartınız Batı Avrupa Bürosunca/Batı Avrupa Programları Koordinatörlüğünce incelenecek ve uygun bulunması hâlinde önlisans diploması düzenlenmek üzere başvurunuz işleme alınacaktır.

Mezunlarımız Batı Avrupa Bürosuna öğrenci kimlik kartıyla ve özel kimlik belgesi (pasaport, nüfus cüzdanı vb.) bizzat başvurarak kendileri veya yasal vekilleri imza karşılığında diplomalarını alabilirler. Ayrıca diplomalarını elden alamayan öğrencilerimize taahhütname gönderilmektedir. Gönderilen taahhütname öğrenci tarafından doldurulduktan sonra Batı Avrupa Bürosu’na ulaştığında diploma iadeli taahhütlü olarak ilgilinin adresine gönderilmektedir. 
 

Etiketler: (BAP)Dört yıllık fakültede okuyorum, önlisans diploması almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? -