Tarih :25.02.2016
e-Seminer derslerini eş zamanlı olarak nereden ve nasıl izleyebilirim?--

 e-Seminer hizmeti, öğrenenleri öğreticilerle buluşturmayı amaçlamaktadır.

2012-2013 öğretim yılının bahar döneminde ilk defa uygulanan e-seminerler haftanın belirli gün ve saatlerinde 45 dk’lık süre ile gerçekleştirilmektedir. Eşzamanlı olarak katılamayan öğrenenler için hazırlanan tüm e-seminerler kaydedilerek bir öğretim dönemi boyunca Açıköğretim e-Öğrenme Portalı’nda yayınlanmaktadır.

Bir e-Seminerin Yapısı

Hazırlanacak olan tüm e-seminerlerin aşağıda tarif edilen yapı ve program dahilinde hazırlanması planlanmaktadır.

  1. Giriş (5 dk): e-Seminerin konusu hakkında bir girizgah yapılır. Bir önceki e-seminerin içeriğine atıfta bulunarak işlenen konu başlıkları hatırlatılır.
  2. Konu Anlatımı (25 dk): İlgili ünite içerisinde yer alan konu başlıkları sırasıyla işlenir. Eğer varsa daha önceden hazırlanmış etkileşimli e-kitap, yardımcı ders materyalleri kullanılabilir.
  3. Soru - Cevap (15 dk): Öğrencilerden gelen sorular yanıtlanır. Öğrencilerden gelen herhangi bir soru yok ise ders kitabının ilgili ünitesinin sonunda yer alan ünite değerlendirme soruları yanıtlanır.

2015–2016 öğretim yılında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilere yönelik e-Seminer dersleri Güz Döneminde 9 Kasım 2015 Pazartesi günü başlayacak 22 Ocak 2016 tarihinde sona erecektir.

e-Seminer projesi ile öğrencilere görüntülü, sesli, eş zamanlı danışmanlık ve konu anlatım hizmeti verilecek. e-Seminer sisteminde öğrenciler konu anlatımlarını dinleyecekler ve eş zamanlı sorular sorarak dersin öğretim elemanından canlı yanıt alabilecekler. 

2014-2015 Bahar Dönemi’nde yeni kurulacak sistem ve yeni hazırlanan odalar ile ders sayısının artması planlanmaktadır. Dersler haftanın belirli gün ve saatlerinde 45 dakikalık süreyle konu anlatımı ve soru-cevap yöntemiyle yapılacaktır. Ayrıca e-Seminer hizmeti aracılığıyla sistem üzerinden sınav öncesinde soru-cevap dersleri yapılacaktır. Eşzamanlı e-Seminer dersine katılamayan öğrenciler için hazırlanan tüm görüntüler kaydedilerek haftalık olarak Açıköğretim e-Öğrenme Portalı’nda yayınlanacaktır. Haftalık e-Seminer dersleri programına http://eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden erişilebilir.

Her türlü sorunuz için eogrenme@anadolu.edu.tr

 

Bu dönem düzenlenecek olan e-seminerlerin tarihi, saati ve sunum yapacak akademisyenlerin isimleri e-Seminer Takvimisayfasında verilmiştir.​

e-Seminer hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
http://eogrenme.anadolu.edu.tr/eseminer
 

Etiketler: e-Seminer derslerini eş zamanlı olarak nereden ve nasıl izleyebilirim? -