Tarih :25.02.2016
Akademik danışmanlık hizmetleri ne zaman verilmeye başlayacaktır?--

 Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrencilerimiz, Akademik Danışmanlık Hizmetleri kapsamında, bazı dersleri yüz yüze alabilme olanağı elde etmektedir.2015 – 2016 öğretim yılında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilere yönelik yüz yüze verilen akademik danışmanlık dersleri Güz Döneminde 2 Kasım 2015 Pazartesi günü başlayacak 22 Ocak 2016 tarihinde sona erecektir.

Açıköğretim Akademik Danışmanlık Hizmetleri, 2015 – 2016 öğretim yılında tüm iller ve 11 ilçe merkezinde (Alanya, Bandırma, Biga, Bozüyük, Çorlu, Elbistan, Fethiye, İnegöl, İskenderun, Nazilli, Polatlı) yürütülecektir. Bu hizmetler İSTANBUL’da, Marmara Üniversitesi: Eczacılık Fakültesi – HAYDARPAŞA, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu – ANADOLUHİSARI, İşletme Fakültesi – BAHÇELİEVLER, olmak üzere 3 merkezde, ANKARA’da, Ankara Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – CEBECİ, Gazi Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – BEŞEVLER, İZMİR’de, Dokuz Eylül Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – BUCA, Yaşar Üniversitesi: Selçuk Yaşar Kampusu – BORNOVA, olmak üzere 2 merkezde ve ESKİŞEHİR’de, Anadolu Üniversitesi: Açıköğretim Eğitim, Öğretim ve Danışmanlık Birimi Binası – Yunus Emre Kampusu Girişi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – MEŞELİK KAMPÜSÜ, olmak üzere 2 merkezde yürütülecektir. Yüz yüze verilecek akademik danışmanlık dersleri aşağıda sıralanmıştır.

 

Akademik Danışmanlık ve Uygulama Hizmetleri 2015-2016 Güz Dönemi Ders Listesi İçin Buraya Tıklayın

 

Güz Dönemi Akademik Danışmanlık Dersleri

 

1. Yarıyıl

3. Yarıyıl

5. Yarıyıl

  7. Yarıyıl

Arapça I

Arapça III

Finansal Yönetim I          

  Denetim

Eski Türk Edebiyatına Giriş: Biçim ve Ölçü

İstatistik I

Maliyet Muhasebesi

  Türk Vergi Sistemi

Genel Muhasebe I

Mikro İktisat

 

 

Hukukun Temel Kavramları

 

 

 

İktisada Giriş I

 

 

 

İngilizce I

 

 

 

Matematik I

 

 

 

Osmanlı Türkçesine Giriş I

 

 

 

 

Bahar Dönemi Akademik Danışmanlık Dersleri

2. Yarıyıl

4. Yarıyıl

6. Yarıyıl

Arapça II

Arapça IV

Finansal Yönetim II

Borçlar Hukuku

İstatistik II

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

Eski Türk Edebiyatına Giriş: Söz Sanatları

Makro İktisat

Maliyet Yönetimi

Genel Muhasebe II

 

 

İktisada Giriş II

 

 

İngilizce II

 

 

Matematik II

 

 

Osmanlı Türkçesine Giriş II

 

 

 

 

Derslere katılmak isteyen öğrenciler, genel kuralların yanı sıra, hem Anadolu Üniversitesi hem de yüz yüze öğretim gördükleri üniversitelerin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar. Ders programları, Güz Dönemi için Ekim ayının son haftası içinde, Bahar Dönemi için ise Mart ayının ilk haftası içinde, derslerin yapılacağı binalarda, Açıköğretim Bürolarında ve bu internet sayfasında ilan edilecektir. Dersler, resmî tatil günleri (31 Aralık, 1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs), Açıköğretim sınavlarının yapıldığı günler ve Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılabilecek tatil günlerinde yapılmayacaktır. Merkezlere göre, hafta içi akşamları veya hafta sonları yapılan akademik danışmanlık dersleri için hiçbir ücret alınmamakta, öğrenci kimliği/öğrenci tanıtım kartı gösterilerek dersliklere girilebilmektedir. Akademik danışmanlık derslerine katılım zorunlu değildir. Akademik Danışmanlık Hizmetleri’ne ilişkin olabilecek değişiklikler ve gelişmeler, illerdeki AÖF büroları, Anadolu Üniversitesi’nin internet sayfası ve basın aracılığı ile duyurulacaktır.
 

Etiketler: Akademik danışmanlık hizmetleri ne zaman verilmeye başlayacaktır? -